Biblioteka

„Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego"
Jan Paweł II
     

 Drodzy Czytelnicy!
Witamy na stronie biblioteki szkolnej!

To tutaj dowiedzie się o wszystkich bibliotecznych działaniach, tutaj będziecie mogli publikować swoje autorskie prace literackie. Wszystkie Wasze propozycje, które chcielibyście opublikować, prosimy zostawiać w bibliotece szkolnej.
 

Godziny otwarcia biblioteki

Dni tygodnia Godziny
poniedziałek 8:00 -14:00
wtorek 9:00 - 15:00
środa 9:00 - 15:00
czwartek 9:00 - 15:00
piątek 9:00 - 14:00

 

Pasowanie na czytelnika

Czytanie dzieciom i czytanie przez dzieci jest czynnością niezwykle ważną, czynnością prawdziwie magiczną, która zaspokaja potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Wspólne czytanie zbliża, wychowuje, przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne dziecięce wspomnienia.
Mając na uwadze tą wielką czytelniczą moc, 10 października, pani Elwira Brylak zaprosiła uczniów klas pierwszych na wizytę do szkolnej biblioteki, podczas której nastąpiło oficjalne ślubowanie na czytelnika. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej uroczystości czytelniczej jest propagowanie czytelnictwa oraz biblioteki szkolnej i zachęcenie dzieci do korzystania z jej zbiorów. Właśnie to miejsce w szkole powinna się kojarzyć z miejscem przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać. Podczas tego bibliotecznego spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę; pierwszoklasiści zostali także zapoznani z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Po czym uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez Książkę na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia, uczniowie otrzymali dyplom. Wszystkim młodym czytelnikom gratulujemy oraz życzymy pięknych przygód i przeżyć w tym niezwykłym książkowym świecie.

     

 

Dziennik elektroniczny

Zobacz

Galeria

Zobacz

Biblioteka

Zobacz